cropped-favicon.png

Reklamacje i zwroty

REKLAMACJE
  1. Klientowi przysługuje prawo do zwrotu wadliwego towaru.
  2. W przypadku reklamacji lub zwrotu towaru, wraz ze zwracanym lub reklamowanym towarem należy dołączyć dowód zakupu oraz wypełniony formularz zwrotu. Prosimy o bezpieczne zapakowanie produktu.
  3. Pieniądze za zwrócony produkt Klient otrzyma przelewem na wskazany numer rachunku bankowego.
  4. W przypadku zaginięcia przesyłki: reklamację na poczcie możemy zgłosić dopiero po 14 dniach od nadania. Poczta ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji.
  5. W przypadku towarów fabrycznie wadliwych, gwarantujemy ich wymianę na towar wolny od wad lub zwrot pieniędzy.
  6. Pamiętaj, aby zawsze przy odbiorze przesyłki sprawdzić zawartość i w razie wystąpienia braków lub uszkodzeń spisać protokół szkody.
PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas pocztą elektroniczną (hello@babotipi.pl) lub tradycyjną (adres: Babo Karolina Kononiuk, ul. Adama Mickiewicza 17, 22-100 Chełm) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz (adres: Babo Karolina Kononiuk, ul. Adama Mickiewicza 17, 22-100 Chełm) niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.